BAZAROWEROW.org

Baza danych rowerów. Sprzeciwiamy się kradzieżom!

Jak odzyskać skradziony rower?

Często rower tuz po kradzieży jest przechowywany przez złodzieja do czasu aż "sprawa ucichnie", dopiero po pewnym czasie zechce go sprzedać. Wiec poszukiwania należy powtarzać w pewnych odstępach czasu. Warto poszukiwać nie tylko całego roweru ale także poszczególnych dość charakterystycznych części na allegro.pl, tablica.pl itp. Zwracając uwagę nie tylko na oferty z bieżącej miejscowości ale i okolicznych.

W przypadku gdy napotkamy osobę jadącą na naszym rowerze na ulicy, można ją zatrzymać posługując się prawem do ujęcia obywatelskiego i natychmiast wezwać policję.

Możliwe jest także, że policja trafiając na magazyn złodzieja odnajdzie rower. Warto wiec mieć dowód świadczący o tym, że jest się jego prawowitym właścicielem (np. faktura zakupu roweru lub charakterystycznych części).

Dobrym pomysłem może być też odwiedzenie lombardów w których jest możliwość zastawienia roweru. Co jakiś czas warto odwiedzić takie miejsca, być może znajdzie sie tam Twój rower.

Rower może odnaleźć się po wielu miesiącach, więc nie traćcie nadziei :)

Powyższe porady nie stanowią porady prawnej, należy je weryfikować w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawne. Należy zawsze postępować w zgodzie z obowiązującym prawem, w razie niejasności warto poradzić się policji lub prawnika.